środa, 16 października 2013

Świadome Sny, LD

Przeżyliście kiedyś świadomy Sen ?


Świadomy sen (ang. Lucid Dream, w skrócie LD) – sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby – zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej). Inne nazwy na świadomy sen to: sen jasny, sen przejrzysty, sen wiedzy.

Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.

Spontaniczne i chwilowe uzyskanie stanu świadomego snu może nastąpić bez żadnych wstępnych warunków. Szacuje się, że 20% populacji doświadczyło przynajmniej raz w życiu snu świadomego. Czasem samo czytanie czy rozmowa o tym zjawisku indukuje świadomy sen. Wiele technik medytacyjnych, kładących nacisk na rozwój wewnętrzny wspomina o możliwości utrzymania świadomości także we śnie.

Świadomego śnienia można się nauczyć. Dzięki specjalnym technikom śniąca osoba może zorientować się, iż otaczająca ją rzeczywistość jest wyimaginowana. Towarzyszy temu zazwyczaj niezwykły szok (niegroźny), który przeważnie prowadzi do ocknienia się lub tzw. fałszywego przebudzenia.


Gdy to Ci sie uda, daj się ponieść fantazją, wykreuj swój świat takim jakim chciałbyś by był. tam nie ma ograniczeń, tam nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteś Ty i twoja fantazja.


Gdy już to poczujesz i nauczysz się wrota otworzą Ci się. Więc do dzieła moi drodzy, spełniajcie swoje fantazje to nic nie kosztuje.


Polecamy:
http://www.ormus.mozello.pl
http://ormuss.blogspot.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza