środa, 27 lipca 2016

Ćwiczenie na pobudzenie szyszynki.


Mam coś dla Was Ciekawego, ćwiczenie  na pobudzenie szyszynki.

By pobudzić szyszynke należy intonować czy też śpiewać słowo "THOH"  Spróbuj wydać dzwięk odpowiadający  w przybliżeniu środkowemu C,nie przejmuj się jak nie masz talentu muzycznego.Nie chodzi o to,żeby osiągnąć idealnie czysty ton.

Aby rozpocząć ćwiczenie , zrób głeboki wdech przez nos.Zatrzymaj powietrze w płucach tak długo,jak bedzie to dla ciebie komfortowe,po czym wypuść je przez lekko rozchylone usta.Powtórz ten proces jeszcze z dwa razy. Ćwiczenie to ma na celu pomóc się  z relaksować.

Następnie zrób jeszcze jeden głęboki wdech przez nos i zatrzymaj powietrze w płucach  przez kilka sekund .Tuż  przed tym jak je wypuścisz przez usta, wsuń język pomiędzy lekko rozchylone szczenki. Delikatnie ściśnij go zębami, podobny ruch wykonujemy kiedy wypowiadamy literę  "d" . Kiedy już język znajdzie się w odpowiednim miejscu , powoli wypuść całe powietrze z płuc przez usta,mówiąc przy tym słowo T-H-O-H.Poczuj jak powietrze mija twój język i zęby.Jeśli poprawnie wykonujesz to ćwiczenie poczujesz mrowienie lub napięcie  w szczence i policzkach.

Powtórz tą procedurę jeszcze dwa razy , Po upływie 24 h powtórzyć procedurę i po upływie kolejnych 24h ostatni raz odśpiewać Thoh.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza