czwartek, 30 kwietnia 2020

Przewodnik jak medytować,medytacja dla poczatkujacych.

Jest to przewodnik po wielu różnych stylach medytacji, różnych zaletach każdej praktyki oraz bezpłatnych ćwiczeniach audio z przewodnikiem, które pomogą ci nauczyć się medytować.
Jak uczysz się medytować? W medytacji uważności uczymy się, jak zwracać uwagę na wdech i wydech oraz zauważać, kiedy umysł odchodzi od tego zadania. Ta praktyka powrotu do oddechu buduje mięśnie uwagi i uważności .
Kiedy zwracamy uwagę na oddech, uczymy się, jak powrócić do teraźniejszości i pozostać w niej - aby zakotwiczyć się tu i teraz celowo, bez osądu.
W praktyce uważności uczymy się, jak powrócić do teraźniejszości i pozostać w niej - aby zakotwiczyć się tu i teraz celowo, bez osądu.
Idea uważności wydaje się prosta - praktyka wymaga cierpliwości. Rzeczywiście, znana nauczycielka medytacji Sharon Salzberg opowiada, że ​​jej pierwsze doświadczenie z medytacją pokazało jej, jak szybko umysł zostaje pochłonięty innymi zadaniami. „Pomyślałem, dobrze, co to będzie, 800 oddechów, zanim mój umysł zacznie błąkać się? I ku mojemu absolutnemu zdumieniu, to był jeden oddech i już mnie nie będzie ”- mówi Salzberg.
Chociaż medytacja nie jest lekarstwem na wszystko, z pewnością może zapewnić trochę potrzebnej przestrzeni w twoim życiu. Czasami to wszystko, czego potrzebujemy, aby dokonywać lepszych wyborów dla siebie, naszych rodzin i naszych społeczności. Najważniejszymi narzędziami, które można zabrać ze sobą na praktykę medytacji, jest odrobina cierpliwości, trochę życzliwości dla siebie i wygodne miejsce do siedzenia.

Podstawowa medytacja dla początkujących

Pierwszą rzeczą do wyjaśnienia: to, co tutaj robimy, to dążenie do uważności, a nie jakiegoś procesu, który w magiczny sposób usuwa twój umysł z niezliczonych i niekończących się myśli, które nieustannie wybuchają i pingują w naszych mózgach. Po prostu ćwiczymy skupianie uwagi na oddechu, a potem z powrotem na oddechu, gdy zauważymy, że nasza uwaga wędrowała.
  1.  Usiądź wygodnie i przygotuj się na kilka minut bezruchu. Kiedy przestaniesz to czytać, po prostu skupisz się na własnym naturalnym wdechu i wydechu.
  2. Skoncentruj się na oddechu. Gdzie najbardziej czujesz oddech? W twoim brzuchu W nosie Staraj się skupiać na wdechu i wydechu.
  3. Podążaj za oddechem przez dwie minuty . Zrób głęboki wdech, poszerzając brzuch, a następnie powoli wydychaj, wydłużając wydech, gdy brzuch się kurczy.
Witamy spowrotem. Co się stało? Ile czasu minęło, zanim twój umysł odszedł od oddechu? Czy zauważyłeś, jak zajęty był twój umysł, nawet bez świadomego nakłaniania go do myślenia o czymś konkretnym? Czy zauważyłeś, że wpadłeś w myśli, zanim wróciłeś do czytania? Często mamy w głowie mało narracji, których nie wybraliśmy, na przykład: „Dlaczego mój szef chce się ze mną jutro spotkać?” „Powinienem był pójść wczoraj na siłownię”. „Muszę płacić rachunki” lub (klasyczny) „Nie mam czasu siedzieć spokojnie, mam rzeczy do zrobienia”.
„Ćwiczymy” uważność, abyśmy mogli nauczyć się rozpoznawać, kiedy nasze umysły wykonują swoje normalne codzienne akrobacje, i może na chwilę przerwiemy na chwilę, abyśmy mogli wybrać, na czym chcemy się skupić.
Jeśli doświadczyłeś tego rodzaju rozproszenia (i wszyscy to robimy), dokonałeś ważnego odkrycia: mówiąc wprost, jest to przeciwieństwo uważności. To wtedy, gdy żyjemy w naszych głowach, na automatycznym pilocie, pozwalając naszym myślom wędrować tu i tam, badając, powiedzmy, przyszłość lub przeszłość i zasadniczo nieobecność w tej chwili. Ale właśnie tam mieszka większość z nas - i całkiem niekomfortowo, jeśli jesteśmy szczerzy, prawda? Ale nie musi tak być.
„Ćwiczymy” uważność, abyśmy mogli nauczyć się rozpoznawać, kiedy nasze umysły wykonują swoje normalne codzienne akrobacje, i może na chwilę przerwiemy na chwilę, abyśmy mogli wybrać, na czym chcemy się skupić. Krótko mówiąc, medytacja pomaga nam utrzymywać zdrowsze relacje z samym sobą (a co za tym idzie - z innymi).

PO CO UCZYĆ SIĘ MEDYTOWAĆ?


Kiedy medytujemy, wprowadzamy do naszego życia dalekosiężne i długotrwałe korzyści. I bonus: nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu ani drogiego członkostwa.

Oto pięć powodów, dla których warto medytować :

1: Zrozum swój ból
2: Zmniejsz stres
3: Połącz lepiej
4: Popraw koncentrację
5: Zmniejsz rozmowę w mózgu

Jak medytować

Medytacja jest prostsza (i trudniejsza) niż myśli większość ludzi. Przeczytaj te kroki, upewnij się, że jesteś gdzieś, gdzie możesz zrelaksować się w tym procesie, ustawić czasomierz i dać mu szansę:

1) Usiądź

Znajdź miejsce do siedzenia, w którym czujesz się cicho i spokojnie.

2) Ustaw limit czasu

Jeśli dopiero zaczynasz, pomocne może być wybranie krótkiego czasu, takiego jak pięć lub 10 minut.

3) Zwróć uwagę na swoje ciało

Możesz usiąść na krześle ze stopami na podłodze, możesz usiąść luźno ze skrzyżowanymi nogami, możesz klęczeć - wszystko w porządku. Upewnij się tylko, że jesteś stabilny i znajdujesz się w pozycji, w której możesz pozostać przez chwilę.

4) Poczuj oddech

Podążaj za wrażeniem swojego oddechu, gdy wchodzi i wychodzi.

5) Zauważ, kiedy twój umysł wędruje

Nieuchronnie twoja uwaga opuści oddech i wędruje w inne miejsca. Kiedy zaczniesz zauważać, że twój umysł wędruje - w ciągu kilku sekund, minut, pięciu minut - po prostu przywróć uwagę na oddech.

6) Bądź uprzejmy dla wędrującego umysłu

Nie oceniaj siebie ani nie obsesyjnie myśl, w której się zagubiłeś. Po prostu wróć.

7) Zamknij z życzliwością 

Kiedy będziesz gotowy, delikatnie podnieś wzrok (jeśli masz zamknięte oczy, otwórz je). Poświęć chwilę i zauważ dźwięki w otoczeniu. Zauważ, jak teraz czuje się twoje ciało. Zwróć uwagę na swoje myśli i emocje.
Otóż ​​to! To jest praktyka . Odchodzisz, wracasz i próbujesz robić to tak uprzejmie, jak to możliwe.

Medytacja 101: Podstawy

Wypróbuj tę 3-częściową serię przewodników audio Barry Boyce:
Jak długo chciałbyś medytować? Czasami mamy tylko czas na szybką odprawę, czasem możemy zanurzyć się trochę dłużej. Medytacja każdego dnia pomaga budować świadomość, sprzyja odporności i obniża stres. Staraj się, aby medytacja stała się nawykiem, ćwicząc z tymi krótkimi medytacjami od naszego redaktora naczelnego Barry'ego Boyce'a . Znajdź czas, aby usiąść raz dziennie przez miesiąc i zobacz, co zauważysz.

Polecam Ormus: http://sklep-ormus.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza